Najprej lep pozdrav vsem našim bralcem.

Danes je za Društvo Touhou prav poseben dan, saj praznujemo svojo prvo obletnico, prvi rojstni dan če se tako izrazim. 🙂

Društvo Touhou 1. rojstni dan

In da obeležimo ta pomemben datum, smo se v Društvu odločili, da vsem našim članom, obstoječim in bodočim preko tega bloga omogočimo vpogled v zakulisje delovanja društva, pripravo dogodkov in vsakdan, ki ga preživljamo tisti, ki dihamo z Društvom.

Da pa začnemo zgodbo od začetka, se je potrebno vrniti ravno tja, na začetek, dobro leto nazaj. Začelo se je z druženjem, na istem mestu smo se znašli različni ljudje, z različnimi idejami, kateri smo odkrili, da lahko v sodelovanju ustvarimo nekaj povsem novega na domači sceni. Tako se je rodila ideja o društvu.

Začeli smo brez izkušenj, a nas je želja, da bi uresničili zastavljeno gnala naprej in tudi prvi negativni odgovor upravne enote nas ni omajal. Ponovno smo se spopadli z državno birokracijo, tokrat uspešno in 26. februarja je bilo Društvo tudi uradno potrjeno s strani Republike Slovenije. Touhoujevci smo začeli uradno obstajati. 🙂

Aprila je že sledil prvi obisk koncerta skupine LM.C na Madžarskem v Dizel klubu, ki je postal skoraj redna destinacija v letu 2010. Kljub temu, da smo se tako pri organizaciji, kot pri izvedbi obiska srečali z nemalo težavami, gre zahvala predvsem potrpežljivosti tistih pogumnih, ki so se udeležili nepozabnega doživetja, prvega izmed mnogih z Društvom Touhou. Priznam, da je v zraku visel občutek olajšanja, ko je bila pred domom odložena še zadnja udeleženka in je bil dogodek uspešno za nami. Naslednji obisk koncerta je bil že lažji v smislu izvedbe, počasi pa so ti dogodki začeli postajati rutina.

Naslednji mejnik v delovanju društva je bil Ukiyoe, kjer smo tudi uradno navezali stike s predstavniki Japonske ambasade v Republiki Slovenije. Gospod Takeshi Munemura je z veseljem takrat sprejel novico, da se je na slovenskih tleh ustanovilo japonološko društvo, ob enem pa smo prejeli toplo povabilo za dogovor za sestanek na Japonski ambasadi.

Sestanek, za katerega smo se dogovorili nekaj tednov kasneje je potekal bolj v smeri vljudnega kramljanja, kjer smo tako Touhoujevci, kot gospod Munemura previdno tipali, kje bi se lahko našle skupne smernice za sodelovanje. Ambasada, ki je na eni strani zavezana za predstavljanje tradicionalne kulture in Društvo, kjer na drugi strani želi čim večjemu številu predstaviti moderno japonsko kulturo. Da smo na pravi poti je gospod Munemura ugotovil s predstavitvijo Ukioye galerije na naši spletni strani in njegovo sliko, ki je takrat nastala. Pogovor je kmalu stekel v bolj sproščenem tonu in takrat smo dosegli pomemben dogovor za sodelovanje v naprej.
Naslednji dogodek je bil dobrodelni bazar SILA, kjer smo Touhoujevci spoznali preostanek Japonske ambasade in okrepili odnose s tistimi, katere smo že spoznali, tudi na FF brucovanju študentov azijskih in afriških študij.

Zadnji večji projekt pa poteka v mesecu od novega leta, kjer nas je s prošnjo za pomoč pri organizaciji Japonskega kulinaričnega večera kontaktiral gospod Pezdirc, lastnik gostišča v Beli krajini. Seveda smo se na njegovo prošnjo takoj odzvali in upamo, da bomo na večer 5. februarja dostojanstveno zastopali barve Društva Touhou, ter poskrbeli za pristen vpogled v japonsko kulturo.

Kot smo že napisali na naši facebook strani, planiramo letos narediti v Sloveniji leto j-rocka, oziroma za boljšo predstavo, v Sloveniji bomo skušali pripraviti prvi j-rock koncert, za katerega upamo, da se ga boste v čim večjem številu udeležili. 😉

Za na konec pa še malo nostalgije. LM.C in njihov Chemical King-Twoon, ki je bil še pred uradnim nastankom Društva neuradna himna Touhoujevcev.

————————–
Denis in Sebastjan

Deli preko: